Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

Faizsiz Taşıt Kredisi Veren Bankalar

 Günümüzde bir taşıt sahibi olmak bir gereklilik haline gelmiş ve pek çok kişi gerek birikimleriyle gerekse sağdan soldan borç alarak araç sahibi olmak istemektedir. Eğer sizlerde büyük bir şehirde oturuyorsanız muhtemelen sizin de trafik gibi bir sorununuz vardır. Normalde boş bir yolda saate 120 kilometre kolayca katedilebilirken, toplu taşıma araçlarında bu mesafe saate 40 kilometreye kadar düşmektedir. Bu da pek çok kişinin ömrünün yollarda geçmesine neden olmakta ve bir araç sahibi olmanın gereklilik olduğu anlaşılmaktadır.

Günümüzde ortalama bir insan toplu taşıma araçlarına yılda 2 bin liradan fazla para harcamaktadır, bu parayla bir araç sahibi de olunabilir ve hem yatırım yapmış olunur hem de ihtiyacınız giderilmiş olur. Ancak şuanki taşıt kredisinin faizleri, kredi geri ödemesini oldukça zorlaştırıyor, zira 40 bin TL olarak çekilen bir taşıt kredisininin 5-6 yıllık geri ödemesi 80 bin TL’yi bulabiliyor. Faizlerin 1 puan düşmesi bile kredi çeken kişinin binlerce lira tasarruf etmesi anlamına geliyor. Bu durumda düşük faizli hatta faizsiz kredi almak son derece önemli hale gelmektedir. Peki gerçekten faizsiz taşıt kredisi kullanmak mümkün mü? Faizsiz taşıt kredisi veren bankalar hangisi ?

Albaraka Türk

 Sıfır araç alımlarında, araç değeri 100 bin TL ve altında ise araç değerinin %70’ine kadar kredi verilebilmektedir. Verilen kredi faizsiz olup 400 TL işlem ücreti alınmaktadır. Almayı düşündüğünüz araç ikinci el ise verilen kredi desteği daha da düşmekte olup araç değerinin yarısına kadar kredi çıkabilmektedir. Albaraka Türk’ün sunduğu kredinin maksimum geri ödeme süresi 48 aydır.

Türkiye Finans Bankası

 100,000 TL altı araçların %70’ine kadar kredi alabilme imkanı veren Türkiye Finans, 48 ay vade koşuluyla faizsiz taşıt kredisi verebilmektedir. Faizsiz taşıt kredisi için 400 TL işlem alınmakta olup, sadece 8 yaşını geçmemiş araçlara kredi verilebilmektedir.

Vakıf Katılım

 Türkiye’nin önde gelen Katılım bankalarından biri olan Vakıf Katılım, 100.000 TL altı araçları için araç değerinin %30’una kadar kredi imkanı vermektedir. Alınacak kredinin maksimum vadesi 36 aydır.

 Kuveyt Türk

 Tüm taşıt alımları için kredi imkanı sunan Kuveyt Türk, 6 yaşına kadar araçlar için 36 ay 7 yaşına kadar olan araçlar için 24 ay ve 8 yaşındaki araçlar için ise 12 ay vadeli kredi imkanı sunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Araç çubuğuna atla